Al Parti

2014 yerel seçimleri yaklaşırken ismini pek duymadığımız ama çok tanıdık gelen bir parti gündeme oturdu “Al Parti”. Ak Partiyi çağırıştıran partinin ismi yanlızca isimle değil simgesi ile de Ak Partiyi çağırıştırıyor. Bu büyük benzerlikle sosyal medyada büyük yankı uyandıran Al Parti Genel Başkanı Mustafa Reşit Burkan:

“Alternatif Parti (AL Parti) Kasım 2008’de Türkiye’yi yeniden geleceğin büyük ve güçlü ülkesi yapmayı amaçlayan, kavga, kutuplaşma, bölünme ve krizlerin durağı olmayacağını kurulduğu günden bu yana dile getiren bir siyasi partidir.

Türkiye’nin sorunlarını çözebilmesi için toplumsal barış ve güven temelinde iç entegrasyonunu artırıp bunu siyasi temsile dönüştürmesi gerekirken maalesef son zamanlarda DTP’nin eylemleri AKP’nin söylemleriyle ülke kaosa sürüklenmektedir

Ampul artık yeterince halkı aydınlatmadığından partimizin amblemi güneş ve burma bileziktir.Ampulün enerjisi bitmiştir. Güneşin kaynağı sönmeyecektir. Güneş, aydınlatacak ve adalet, eşitlik, özgürlük ve barışı getirecektir. Burma bilezik de zenginlik ve bereketin simgesidir” , diyerek Alternatif Parti’nin vizyonunu belirtti. Sosyal medyada en çok konuşulan ise iki partinin vatandaş tarafından karıştırılıp yanlış oy kullanılması. İşte Sosyal medyada bu konu hakkında yapılan yorumların bazıları :

Okan Semercioğlu @okkeyno
bu AL PARTİ denen olay bir çok küçük bölgede akpye seçim kaybettirebilir (:

iamsuat @iamsuat

Dünden beri AL Parti olayına gülüyorum. Arkadaşlara slogan hazırladım. AL Parti! Biraz allıkla her şeyi çözeceğiz!(Afişte allık süren kadın)

Pınar Arslan @pinarslan

Gezi Partisi kurmak yerine en iyisi Al Parti’ymis. “Ampule basican teyze” diye yollananlarin 3’te 1’inin kafasini karistirsa nah sana %50.

Tarık @radiolavie
Al parti bir de yanlışlıkla meclise giriyormuş. Çok gülerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.