Halis Karataş Kimdir

ünlü jokey

Halis karataş kimdir?ne iş yapar ?halis karataş ne rekoru kırmıştır halis karataş ın kazandığı koşular halis karataş evlimidir.halis karataş kaç çocuk babasidır.

20.07.2012 tarihinde Istanbul Veliefendi Hipodromu’nda kosulan 7 yarisin tumunu kazanarak kirilmasi zor bir rekorun sahibi olmustur

1.koşu:Boş koşu   4-AKINCIHAN              Ganyan:185
2.koşu   1 ayak    7 – TAMPICO     Ganyan:3,75
3.koşu    2 ayak    8 – SARUS              Ganyan:6,20
4.koşu    3 ayak    7 – LİDERTAY     Ganyan:3,40
5.koşu    4 ayak    7 – SARRAF             Ganyan:1.55
6.koşu    5 ayak    6 – VERDASKO     Ganyan:2,10
7.loşu     6 ayak    4 – MİA NUR             Ganyan:2,65

Maddî durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu olarak, Sivas’ın bir köyünde dünyaya geldi. Çocukluğunda futbola ilgi duyuyordu. Jokey olmasına vesile, amcasının ve babasının seyis, ağabeyi in Karataş’ın da jokey olmasıydı. Ailesi kendisinin jokey olmasına karşı çıktı; ancak o 14 yaşında jokeylik için ilk adımını attı. Binicilik sektörüne girdikten sonra eski TJK başkanlarından Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman ile evlendi. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu vardır.

Halis Karataş, girdiği yarışın bitiş anlarındaki sakin davranışlarıyla ilgi çekti. Kariyeri boyunca 5 Gazi koşusu şampiyonluğu yaşadı. Bunun yanında 2009’da düzenlenen Enternasyonel Yarış Festivalindeki özel Malazgirt koşusunu kazandı.Ayrıca Halis Karataş çok iyi bir Galatasaray taraftarıdır.

21 Temmuz 2009’a kadar bindiği 520 at ile 165 şampiyonluk yaşadı. 20.07.2012 de çıktıgı 7 yarışın 7 sini de kazanarak, Türkiye spor tarihine geçmiştir.

2006’da kazandığı Gazi Koşusu’ndan sonra hakkında şike ve adam yaralama suçlamaları yapıldı. Bunun üzerine yaptığı basın açıklamasında:”Öncelikle bu haberlerin gerçek dışı, kasıtlı ve kötü niyetli olduğunu, benim yıllardır çok çalışmakla elde ettiğim başarılarımı karalamaya yönelik olduğunu belirtmek istiyorum. Hakkımda iddialarda bulunan bu şahsı ablamla belki 5-6 kez gördüm. Bu kişi bizden intikam almak ve haksız çıkar sağlamanın tek yolunu ünlü bir kişi olmamdan dolayı şahsıma iftira atmakta bulunmuştur.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.