İpad nedir, ne işe yarar?

İpad nedir,  ne işe yarar?
İpad kelimesini muhakkak bir yerde duymuşsunuzdur. İpad meşhur elma yani Apple firması tarafından üretilen İphone’un büyütülmüş şeklinde olan bir tablet PC. Peki tablet PC nedir? Kabaca ve kolay bir şekilde anlatmak gerekirse tablet PC, dokunmatik telefonları büyütülmüş ve donanım olarak geliştirilmiş halidir. Bu tablet PC’ler ile istediğiniz yerde, istediğiniz zaman dokunarak işinizi halledebilir, kafanız rahat bir şekilde hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Neden bu yazımızda İpad’i ele alıyoruz. İpad tablet PC’lerin günümüzde bu kadar yayılmasını sağlayan bir cihazdır. İpad hem Apple hayranları tarafından hem de teknolojiyi takip eden, merak eden belirli bir kesim tarafından Türkiye de çok tutuldu. İpad’in ardından ise bir çok tablet PC çıktı. Neredeyse tamamı Android işletim sistemini kullansa ve tercih edilsede İpad gücünü kaybetmedi. Hatta Apple, geçtiğimiz aylarda İpad’in bir üst versiyonu olan İpad2’yi piyasaya sürerek yeni bir adım attı.

 

Gelelim İpad ile yapabileceklerinize?
İpad ile eğer kurcalamaya merakınız varsa, uzmansanız veya iyi bir Apple kullanıcısıysanız, çok şey yapabilirsiniz. Ama ben bu yazıyı kaleme alırken daha çok sıfır bilgi sahibi okurları düşünerek, kaba bir şekilde anlatmak istiyorum.

Öncelikle İpad için ücretli, ücretsiz bir çok uygulama bulabilirsiniz. -Android işletim sistemi kullananlar için de aynı şekilde bir çok uygulama bulunabilir.-

İkinci ise size garip gelebilir ama bazı aklını kullanamayan insanlar için -kusura bakmayın biraz kabalaştım- İpad kullanmak havalı olarak gözükmektedir. Tabi ki bu durum herkes için geçerli değil. Alınmayınız.

Diğer özellikleri ardı ardına saymaya başlıyorum. İpad ile film izleyebilir, müzik dinleyebilir, internet erişimi kurabilir, kitap okuyabilir, İpad’i not defteriniz yada ajandanız olarak bile kullanabilirsiniz. Aslında İpad veya başka bir tablet PC ile yapılacakları sınırlandırmak biraz saçma ama biz kısaca en çok kullanılabilecek özelliklerini sıraladık.

6 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.