İstanbul Beykoz’da Polis Helikopteri Denize Düştü

İstanbul Beykoz’da Polis Helikopteri Denize Düştü!

İstanbul, Beykoz Anadolu Kavağı sahilinde polis helikopteri düştü. Pilot askeri birliklerce kurtarıldı. Olay yerine denizden ve karadan çok sayıda kurtarma sevkedildi. Helikopterin içinde 5 kişinin bulunduğu bildiriliyor. Enkaz arama çalışmaları sürüyor.

Helikopterin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube’ye ait olduğu öğrenildi.

Gelişmeler buradan aktarılmaya devam edecek..

Polis helikopteri düştü

Beykoz Anadolu Kavağı sahilinde polis helikopteri düştü. Helikopterin içinde 5 kişinin bulunduğu bildiriliyor. Olay yerine denizden ve karadan çok sayıda kurtarma ekibi sevkedildi. Enkaz arama çalışmaları sürüyor.

Anadolu Kavağı, Umuryeri Mevkii’nde bir helikopter denize düştü. Allouette 2 tipi polis helikopteri saat 14.30’da Atatürk Havalimanı, Genel Havacılık Terminali’nden havalandı. Beykoz’da düşen helikopterde 5 personel bulunuyordu. Helikopterde Havacılık Şube Müdürü Kemal Özdemir, Bilgi İşlem Şube Müdürü Ragıp Ali Bilgen ve oğlu Deniz, komiser Murat Güçlü ile THY’den bir yolcunun olduğu öğrenildi. Düşen helikopterden Kemal Özdemir’in kurtulduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, emniyet müdürlüğü çıkışında basın mensuplarının helikopter düştüğü bilgisinin geldiğini hatırlatmaları üzerine, “Öyle birşey gözüküyor. Olay yerine gidiyorum” dedi.

‘TEKNİK BİR ARIZA OLABİLİR’

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz’daki kazada polis helikopterinin denize düştüğünü belirterek, “Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde ve çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar” dedi.

Mutlu, olay yerine gitmek üzere İstanbul Valiliğinden ayrılırken AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Çok acı duyduğumuz bir helikopter kazası cereyan etti. Maalesef emniyet teşkilatımıza ait bir helikopterimiz Beykoz açıklarında, Anadolu yakasına 100-150 metrelik bir mesafede denize düştü. Helikopterde bulunan personellerimizden biri sağ olarak denizden çıkmayı başardı. Şu anda en yakın nokta olan askeri tesisimizdeki revirde kontrol altında. Sağlığıyla ilgili durum takip ediliyor” diye konuştu.

Sözlerine “Aldığımız ilk bilgilerde, helikopterde bulunan diğer elemanlarımızın aranmasıyla ilgili sahil güvenlik komutanlığımız, dalgıçlarıyla, botlarıyla olay mahallinde çok yoğun bir çalışma sürdürüyorlar” diye devam eden Mutlu, kendisinin de olay yerine gittiğini ve çalışmaları yerinde izleyeceğini bildirdi.

Vali Mutlu, helikopterin düşme nedenine ilişkin soruya da “Bunu ancak helikopterin çıkarılmasıyla değerlendirmemiz mümkün. Muhtemeldir ki teknik bir arıza olabilir. Çünkü o bölgede çarpabilecek, çarparak düşebileceği herhangi bir şey yok. Hava şartları iyi gözüküyor. Dolayısıyla teknik bir arıza oluşmuş olabilir. Bu tabii ki benim şahsi değerlendirmem. Ancak helikopter çıkartıldıktan sonra bunu değerlendirebiliriz. Mutlaka çok detaylı bir inceleme de yapılacaktır” karşılığını verdi.

Mutlu, “Personel tamamen emniyet görevlisi mi?” şeklindeki soru üzerine de “Bununla ilgili bilgileri netleştirmeye çalışıyoruz. Bir yanlışlık olmasın diye kesin bilgilere ulaşınca bunları paylaşacağım. Ancak birden fazla personel olduğunu biliyoruz” dedi.

Kaynak : gazetevatan.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.