Abone ol :Konular Yorumlar

Buradasınız : Ana Sayfa » Haber » Midilli Adası Nerede?

Komşu midilli adası buyıl 80´inci kez düzenlenilecek İzmir Enternasyonal 2011 fuarından tanıtılaçak.bu yüzden fuarda yunanistan süprizi yaşanıyor.

fuara 1993 yılından bu yana katılmayan;2011 katılımını son anda iptal eden yunanistan´ın tanıtım için 18 yıl aradan sonra fuardan yer talep ettigi belirtildi.

Ayvalık’ın hemen karşısında, Ayvalık ve bu ada arasında; bot seferleri yapılıyor. Gemi ile 45 dakikalık bir mesafe. Ulaşım kolaylığı nedeniyle, turistler tarafından oldukça tercih ediliyor. Ancak: bu kadar yakın olan bu adaya gitmek için: vize almak gerekiyor. Eskiden yoktu, ama günümüzde vize gerekiyor.

MİDİLLİ ADASI NEREDE?

midilli adasi fotoğrafi

midilli adası fotoğrafı

Bunun dışında: Adanın tek havaalanı: Midilli merkezinin 8 km. güneydoğusundadır.

Adanın pek çok yerine yürüyerek gitmek mümkün. Adanın patikalarını ve yamaçlarını tek başına keşfetmek isteyenler için; dört ayrı yürüyüş güzergahı belirlenmiş. Çınar, meşe, kestane ormanları ile zeytinlik ve çamlıklar arasında: Vatera, Yer güzergahı; bostanlar ve zeytinlikler arasındaki küçük koy, burun ve körfezler boyunca Petra-Lapsarna güzergahı; bir taraftan Ege kıyıları, öbür taraftan Kaloni Körfezi, zeytin ağaçları, gri kayalıklar, palamutları ile Kapi-Sikamia güzergahı ve görkemli volkanik manzara, taş, toprak, deniz ve gökyüzü dolu Sigri-Eresos güzergahı.

6 Comments

 1. hale diyor ki:

  Midilli Adası Nerede oraya gitmeyi çok isterdim

 2. hacer diyor ki:

  Midilli Adası Nerede? balıkesir ayvalık ilçesinin hemen karşısında

 3. berfin diyor ki:

  ay nekadar güzel biryer Midilli Adası bir görseniz

 4. salim diyor ki:

  gecen yaz 1 günlüğüne Midilli Adasına gitim harika bir yerdi

 5. meltem diyor ki:

  Ben de geçen yıl günübirlik Midilli adasına gittim.Çok güzeldi. Aklımda yer etti bu sene kalmak için gideceğiz.Birkaç gün kalmadan dönülmez

 6. serhat kaya diyor ki:

  ben midilli adasına iki sefer gittim 25 gün kaldım çok güzel yer

Yorumlarınız Bizim için Değerlidir..

© 2011 Neler Oluyor? · Google Site Map · Abone ol :KonularYorumlar · Designed by Theme Junkie · iş kabul · Powered by WordPress