Yunanistan’ın gezilecek yerleri?

Yunanistan’ın gezilecek yerleri?
Yurt dışına tatile çıktığında insan nereleri gezmesi gerektiğini bilmez. Ve bu gezilerden sürekli eli boş döner. Bunun olmaması için biz de size gezilecek yerler rehberi hazırlamaya karar verdik. Öncelik olarak komşu Yunanistan dan başlayacağız. Yunanistan’a gidilince nereler gezilmeli? Tarihi yerleri nelerdir? Ne yapılmalı? aklınızdaki tüm bu soruları sileceğimize inanıyoruz.

Yunanistan tipik bir Akdeniz ülkesidir. Yazları sıcak, kışları ise güney kısımlarda ılık, kuzey kesimlerinde ise soğuk geçmektedir. Özellikle Atina’da yazları çok sıcak geçmektedir, ancak geceleri hava soğumaktadır. Kasım ve Mart aylarında ise ülkede şiddetli yağışlar görülmektedir.


Tıpkı güzel ülkemiz Türkiye’nin Anadolu toprakları gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Yunanistan’ın başkenti Atina’daki ünlü Acropol, Hadriyanu kapısı, Stadyum, Zeus Tapınağı gibi tarihi yerler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Pire Limanı ve Parlamento Binası görülmeye değebilecek yapılardır.

Bizim için ayrı bir yeri olan Yunan kenti Selanik. Selanik turunda ilk gezilmesi gereken yer şuanda müze olarak kullanılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evdir. Daha sonra Aya Dimitri Kilisesi, Televizyon Kulesi, Kordun boyu, Beyaz Kule Selanik’te gezebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alır.

Olimpos dağlarının oralardan geçecek olursanız, masal diyarlarına dallamamaya özen gösteriniz. Sevimli kıyı kenti olan Kavala. Kavala da Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini ve imarethanesini gezmelisiniz ve güzel bir balık ziyafeti çekmelisiniz. Kavala kurabiyesine de bakmanızda yarar var.

3 Comments

  1. gezilecek yer çok bunlardan biride Yunanistan’ın gezilecek yerleri? ama için de bulunduğumuz ekonomik kriz malum sadece böyle yerleri wp sitelerinde okuyarak tatmin oluyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.